ΠΟΨ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3-3

Αν θέλετε ακολουθήστε μας, κοινοποιήστε ή κάνετε like:

Ο ΠΟΨ στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδέχτηκε στην έδρα του τον Αστέρα Ζωγράφου. Η τοπική μας ομάδα μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και έδωσε χώρο στον Αστέρα ο οποίος το εκμεταλλεύτηκε και στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ. Παρά την κακή εικόνα του ο ΠΟΨ κατάφερε να αντιδράσει άμεσα στο 28ο λεπτό με σκόρερ τον Παναγιώτη Κοτσώνη, ο οποίος βρήκε δίχτυα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Ωστόσο η γλύκα της ισοφάρισης ήταν προσωρινή και δεν είχε ανάλογη συνέχεια καθώς στο 33ο λεπτό ο Αστέρας απέκτησε και πάλι το προβάδισμα το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΠΟΨ μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο όπως και στην αρχή του αγώνα και η ιστορία επαναλήφθηκε με τον Αστέρα να πετυχαίνει και τρίτο τέρμα 56ο λεπτό της αναμέτρησης. Η τοπική μας ομάδα από αυτό το σημείο και έπειτα “ξύπνησε” και έπαιξε το ποδόσφαιρο που μας έχει συνηθίσει με κατοχή της μπάλας και στο 73ο λεπτό ο Κοτσώνης με δεύτερο προσωπικό του τέρμα μείωσε σε 2-3. Επτά  λεπτά αργότερα ο Κιούρτι Κλέμεντ έφερε το ματς στα ίσα.

Ο ΠΟΨ προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το ψυχολογικό πλεονέκτημα που είχε και δημιούργησε άλλες δύο καλές ευκαιρίες για γκολ αλλά δυστυχώς η μπάλα δεν κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα και το σκορ παρέμεινε στο 3-3.

Την επομένη αγωνιστική ο ΠΟΨ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αθηναΐδα το Σάββατο στις 3μ.μ.