Ήττα του Ποσειδώνα από τον Φίλιππο Περιστερίου

Αν θέλετε ακολουθήστε μας, κοινοποιήστε ή κάνετε like:

Με ήττα 10 πόντων διαφορά έφυγε ο Ποσειδώνας από το Περιστέρι, όπου αντιμετώπισε την τοπική ομάδα Φίλιππο Περιστερίου. Παρά το ισορροπημένο Α’ δεκάλεπτο (12-11 υπέρ των γηπεδούχων) ο Ποσειδώνας δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό της ομάδας του Περιστερίου και παρόλο την βελτίωση άμυνας και επίθεσης στο τελευταίο δεκάλεπτο, εν τέλει ηττήθηκε με σκορ 59-49.

Κορυφαίοι του αγώνα ήταν οι: Μπότσας απο τον Φίλιππο και Κουμπουράς από τον Ποσειδώνα με 14 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ τα δεκάλεπτα είχαν ως εξής: 12-11, 33-22, 50-32, 59-49.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ. Καλογερόπουλος Φώτης(Α1), Αντωνιάδης Αλέξανδρος (Β) και Νερομυλιώτης Θεόδωρος (Γ).

Για τον Φίλιππο Περιστερίου έπαιξαν οι: Βαλληνδράς 5, Δαρμής, Χασάπης, Μπότσας 14(1), Μαζιάννης 2, Ζέμπερης 7, Μπουγιούρης 11(2), Κατσαρός 14(1), Θεοδωράκης 2, Κακαβούλας, Φιλόπουλος 4, Πατωνίδης.

Για τον Ποσειδώνα έπαιξαν οι: Μαυρίας, Δαμίγος, Αποστόλου 4, Βουλγαράκης, Πανταζής, Κουμπουράς 16(2), Δελής 13(1), Στασινός, Μπαρμπαρής 2, Οικονομόπουλος, 4(1), Μιχαλόπουλος, Βισνιέβσκι 8.

Η επόμενη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 10 Δεκεμβρίου, στις 9:30 το βράδυ, στο κλειστό γήπεδο του Ψυχικού, όπου ο Ποσειδώνας θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον νεοφώτιστο και πάντα υπολογίσμο ΟΚΑ Μεσογείων.