Ατρόμητος Χαλανδρίου-ΠΟΨ 1-2

Αν θέλετε ακολουθήστε μας, κοινοποιήστε ή κάνετε like:

Γράφει ο Γιάννης Σταμούλης

Ο ΠΟΨ για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος αντιμετώπισε τον Ατρόμητο Χαλανδρίου εκτός έδρας θέλοντας να επιστρέψει στις νίκες μετά την συντριπτική του ήττα 0-3 από τον Παπάγο. Η τοπική μας ομάδα όπως συνηθίζει μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έχοντας την κατοχή της μπάλας και δημιούργησε φάσεις, μάλιστα υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτυ που δεν δόθηκε υπέρ της τοπικής μας ομάδα στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης. Όπως ήταν αναμενόμενο με βάση την απόδοση των δύο ομάδων μέχρι εκείνο το σημείο, ο ΠΟΨ άνοιξε το σκορ με σκόρερ τον Παναγιώτη Κοτσώνη στο 27ο λεπτό το οποίο ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου. Ο ΠΟΨ δεν μπήκε εξίσου δυνατά στο 2ο ημίχρονο και το πλήρωσε στο 56ο λεπτό. Με το σκορ στο 1-1 η τοπική μας ομάδα “ξύπνησε” και άρχισε να πιέζει ωστόσο ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου Χαλανδρίου ήταν συγκλονιστικός και θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τους γηπεδούχους, όμως η τοπική μας ομάδα εν τέλει τον νίκησε στο 81ο λεπτό με σκόρερ αυτήν την φορά τον Δημήτρη Λαμπρίδη ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο 63.Το 1-2 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης και έφερε τον ΠΟΨ στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Την επόμενη αγωνιστική η τοπική μας ομάδα υποδέχεται στην έδρα της τον Αστέρα Ζωγράφου ο οποίος βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, το Σάββατο στις 3μ.μ.