ΠΟΨ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 4-1

Αν θέλετε ακολουθήστε μας, κοινοποιήστε ή κάνετε like:

Ο ΠΟΨ υποδέχτηκε στην έδρα του  για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος τον Ηρακλή Περιστερίου ο οποίος βρισκόταν στην δεύτερη θέση το βαθμολογικού πίνακα. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την τοπική μας ομάδα η οποία μπήκε στο γήπεδο και από το πρώτο λεπτό, έδειξε ότι θέλει την νίκη έχοντας την κατοχή της μπάλας και όπως ήταν αναμενόμενο το γκολ δεν άργησε να έρθει! Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης ο Στέφανος Κασάπης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στην συνέχεια ακολούθησε ένα πολύ δυνατό δεκαπεντάλεπτο από τον ΠΟΨ – κατ’ ακρίβεια το καλύτερο για αυτήν την αγωνιστική χρονιά.  Στη συνέχεια ο Στέφανος Κασάπης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του στο 37ο λεπτό και ο Σωτήρης Λεοντίου τριπλασίασε τα τέρματα της τοπικής μας ομάδας στο 41ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε εκεί που σταμάτησε το πρώτο με τον ΠΟΨ να είναι η μοναδική ομάδα στο γήπεδο χωρίς ωστόσο την ίδια  αποτελεσματικότητα έχοντας δύο χαμένα τετ α τετ και ένα δοκάρι μέχρι και το 72ο λεπτό της αναμέτρησης όπου ο Σωτήρης Λεοντίου διπλασίασε τα τέρματα του και κλείδωσε την νίκη για τον ΠΟΨ. Αμέσως μετά η ομάδα χαλαρώνει με αποτέλεσμα να δεχτεί  ένα γκολ στο 78ο λεπτό το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Την επόμενη αγωνιστική η τοπική μας ομάδα αντιμετωπίζει τον πρωτοπόρο Παπάγου εντός έδρας το Σάββατο στις 3μ.μ σε ένα παιχνίδι που μπορεί να βάλει τον ΠΟΨ στην κούρσα για την άνοδο.